تجارت

اگر مي‌خواهيد در كشورهاي آسيايي، يك همكار تجاري پيدا كنيد، بهتر است سري به سايت AccessAsia بزنيد كه در آدرس زير قرار گرفته است.

http://www.accessasia.com/

يكي از بهترين مراكز اطلاع‌رساني تجاري كه با مراجعه به آن مي‌توانيد اطلاعات فراواني مانند بانك‌ها، سازمان‌هاي تجاري، محصولات تجاري، توليدات شركت‌ها و غيره را بيابيد در آدرس زير قرار گرفته است.

http://tradeport.org/

اگر به دنبال اطلاعات در مورد يك قطعه خاص مي‌گرديد مي‌توانيد از بانك بين‌المللي قطعات در اينترنت استفاده كنيد. در عين حال مي‌توانيد با وارد كردن مشخصات محصولات خود در اين سايت، آنها را براي ديگران قابل استفاده كنيد.

http://www.industry.net/

محصولاتي كه در كشور هنگ‌كنگ توليد مي‌شوند به صورت دسته‌بندي شده در آدرس زير قابل دسترسي هستند.

http://home.khstar.com/~rado/hkpc/product.html

براي دسترسي به اطلاعات تجاري مراكز تجاري اروپايي مي‌توانيد از نقطه تجاري اروپا كه در آدرس زير قرار گرفته است استفاده كنيد.

http://www.euromktg.com/gbc/index.html

ليست كاملي از آدرس‌هاي پستي تجاري و توليدكنندگان، اخبار تجاري، سؤال و جواب‌هايي در رابطه با تجارت و نمايشگاه‌هاي تجاري در آدرس زير قرار گرفته است.

http://www.assis-intl.com/

مجله The Exporter درباره صادركنندگان و قوانين صادرات، اخبار و اطلاعات زيادي را عرضه مي‌كند.

http://www.exporter.com/

براي يافتن منابع تجاري در تمام زمينه‌ها مي‌توانيد از اطلاعات ارائه شده توسط Asource استفاده كنيد. اين اطلاعات در آدرس زير قابل دستيابي هستند.

http://www.asource.com/

آدرس زير يكي از محل‌هاي خوب براي جستجو به دنبال اطلاعات تجاري و بازرگاني است.

http://www.all-biz.com/

يك سايت حاوي اطلاعات مربوط به تجار و توليدكنندگان آسيايي در آدرس زير قابل دسترسي است.

http://www.asiabiz.com/

اطلاعات گوناگون درباره فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري، تكنولوژي، صنعتي و اطلاعات جامعي درباره حمل و نقل، بازاريابي و فروش در آدرس زير قابل يافتن است.

http://www.dks.com/dks/businessword/

اگر به دنبال توليدكنندگان تجهيزات و قطعات كامپيوتر مي‌گرديد. مي‌توانيد به آدرس زير مراجعه كنيد و جستجوي خود را انجام دهيد.

http://www.ludd.luth.se/~max/computers.html

سايت اطلاع‌رساني تجاري كانادا در آدرس زير قرار گرفته است. در اين سايت امكان تبليغ براي محصول و اجناس نيز وجود دارد.

http://www.accesscanada.com/

مركز اطلاع‌رساني تجاري ژاپن در آدرس زير قرار گرفته است. اگر مي‌خواهيد با بخش‌هاي تجاري ژاپن يا توليدكنندگان اين كشور وارد معامله شويد خوب است ابتدا سري به اين سايت بزنيد.

http://www.jetro.go.ip/

مركز اطلاعات تجاري كشور كره را نيز مي‌توانيد با مراجعه به آدرس زير بيابيد. در اين سايت به خصوص درباره قوانين تجاري كره اطلاعات خوبي كسب خواهيد كرد.

http://www.kotra.co.kt/

يافتن اطلاعات تجاري آسيايي در سايت Trade Star كه در آدرس زير قرار گرفته است، بسيار ساده است. كافي است به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.tradestar.com/

آژانس توسعه تجارت آمريكا براي آنكه به تجار آمريكايي و خارجي در تبادلات تجاري كمك كرده و راهنمايي‌هاي لازم را با سرعت در اختيار آنها قرار دهد اقدام به عرضه اطلاعات در اينترنت كرده است. براي استفاده از امكانات اين آژانس به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.tda.gov/

درسايت Vegas مي‌توانيد هر نوع كالايي را عرضه كرده و سريعاً بفروشيد. استفاده از اين سايت در مواردي كه يافتن مشتري دشوار است به فروشنده كمك مي‌كند.

http://www.vegastoday.com/

اگر مي‌خواهيد بر اساس موضوعات مختلف به دنبال كانادايي بگرديد خوب است سري به سايت قرار گرفته در آدرس زير بزنيد. در اينجا مي‌توانيد با انتخاب كلمات كليدي و با استفاده از يك موتور جستجو، آنچه را كه ميال هستيد بيابيد.

http://www.alberta.com/

ليست كاملي از صنايع و كارخانجات را مي‌توانيد با مراجعه به ANNUAL REPORT بيابيد. اسامي در اين سايت به صورت الفبايي مرتب شده‌اند.

http://www.annualreportservice.com/

يك ابزار جستجو براي يافتن اشخاص يا شركت‌ها در AnyWho وجود دارد كه با مراجعه به آدرس زير مي‌توانيد از آن استفاده كنيد.

http://www.tollfree.att.net/bgq.html

اگر به سايت Bermuda Yellow Page مراجعه كنيد، قادر خواهيد بود از امكانات جستجويي كه در آن ارائه شده است براي يافتن شركت‌ها با استفاده از نام مديران آن يا حتي شماره تلفن‌ شركت‌ استفاده كنيد.

http://www.bermudayp.com/

يك مجموعه كامل از اطلاعات تجاري، اخبار، مجلات و منابع مرتبط در CEO Express ارائه شده است.

http://www.ceoexpress.com/

يكي از سايت‌هايي كه با مراجعه به آن مي‌توانيد راجع به فعاليت‌هاي اقتصادي در كانادا اطلاعات كسب كنيد در آدرس زير قرار گرفته است.

http://commercecan.ic.gc.ca/

اطلاعات و اخبار تجاري. نرخ برابري ارزها، ارش سهام فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و بسياري موارد ديگر را مي‌توانيد در سايت Bloomberg در آدرس زير بيابيد.

http://www.blomberg.com/welcome.html

مجله Business Week كه از پرفروش‌ترين مجلات تجاري جهان است در آدرس زير قرار گرفته است.

http://www.businessweek.com/

در روسيه يك مجله تجاري به نام Delo منتشر مي‌شود كه حاوي جديد‌ترين اخبار و اطلاعات تجاري در اين كشور مي‌باشدو براي استفاده از آنها مي‌توانيد به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.css.minsk.by/publications/delo/

شاخص داوجونز را به صورت لحظه‌اي مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد.

http://averages.dowjones.com/

خبرگزاري CNN در يك سايت ويژه تجارت اقدام به عرضه تازه‌ترين اخبار تجارت جهانب و وقايع مرتبط كرده است.

http://cnnfn.com/

وال استريت ژورنال يك مجله معتبر تجاري است كه در آمريكا منتشر مي‌شود و اطلاعات تجاري خوبي را ارائه مي‌كند. براي استفاده از آن به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.wsj.com/

زنان نيز در بخش تجارت سهم عمده‌اي دارند. سايت Women Connect درباره فعاليت زنان در عالم تجارت اطلاعات فراواني ارائه مي‌كند.

http://www.womenconnect.com/info/finance/

فهرست كاملي از فعالان تجاري، فرصت‌هاي تجارتي و بسياري موضوعات ديگر در WEB100 يافت مي‌شود. براي استفاده از آن به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.metamone.com/w100/

اطلاعات فراواني درباره تجار و صنايع آفريقاي جنوبي در EasyInfo ارائه شده است. فقط كافي است به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.easyinfo.co.za/