منابع پزشکی

سايت MedicineNet يك مرجع خوب براي دستيابي به بسياري از اطلاعات پزشكي است. اين سايت در آدرس زير قرار گرفته‌ است.

http://www.medicinenet.com/

بيمارستان‌ مجازي كه در آن مي‌توانيد راهنمايي‌هاي فراواني درباره مراقبت از بيماران، روش‌هاي برخورد با بيماري‌ها و بسياري مطالب ديگر را بياموزيد در آدرس زير قرار گرفته است.

http://www.vh.org/

سايتي كه در آدرس زير قرار گرفته حاوي اطلاعات كامل و جامع درباره ابزارها و تجهيزات به كار گرفته شده در جراحي است. در اين سايت يك موتور جستجو براي جستجو موضوعي نيز وجود دارد.

http://www.mtdesk.com/index.htm

درباره مغز و فعاليت‌هاي آن يك اطلس مرجع الكترونيكي توسط دو دكتر به نام‌هاي كيت جانسون و آلكس بكر در اينترنت ارائه شده است. آن را در آدرس زير بيابيد.

http://www.med.harvard.edu/aanlib/home.html

اگر خواهان دريافت اطلاعات مربوط به رشد و تكثير باكتري‌ها هستيد مي‌توانيد به سايت CELLS alive مراجعه كنيد و در اين زمينه عكس، ويديو و انيميشن‌هاي فراواني را ملاحظه كنيد.

http://www.cellsalive.com/

انتشارات MERCK يك راهنماي كامل درباره انواع بيماري‌ها منتشر كرده است كه مي‌توانيد آن را در اينترنت مطالعه كنيد. اين كتاب را مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد.

http://www.merckcom/pubs/mmanual/

براي آنكه دريابيد قلب چگونه كار مي‌كند مي‌توانيد به سايت واقع در آدرس زير مراجعه كنيد. در اين آدرس همچنين با انواع دستگاه‌هاي مانيتورينگ قلب نيز آشنا شويد.

http://www.fi.edu/biosci/preview/heartpreview.html

تذكرات پزشكي فراواني را كه به شكل بسيار ساده‌اي فهرست شده‌اند مي‌توانيد در سايت Better Health بيابيد. ضمناً در اين سايت مي‌توانيد از يك فهرست بسيار ساده درباره علل بيماري‌ها نيز استفاده كنيد.

http://www.betterhealth.com/betterhealth/

پاسخ به سؤالات پزشكي خود را مي‌توانيد در سايت Health Answers به سادگي پيدا كنيد. در اين سايت مطالب و موضوعات گوناگون ديگري نيز كه در ارتباط با بيماري‌ها مي‌باشند، قابل دستيابي هستند.

http://www.healthanswers.com/

جزئيات مغز و سيستم اعصاب براي استفاده و آموزش به كودكان مدارس ابتدايي را مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد.

http://faculty.washington.edu/chudler/neurk.html

سايت Serendip درباره ژنتيك، رفتار آدميان و مغز، حاوي اطلاعات فراواني است كافي است به آدرس زير مراجعه كنيد تا از اين اطلاعات بهره‌مند شويد.

http://serendip.brynmawr.edu/

بيش از 73000 عنوان كتاب و CD-ROM درباره موضات مختلف پزشكي از ساده‌ترين مسائل تا تخصصي‌ترين آنها در MEDBookStore قرار گرفته است. براي استفاده از آنها به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://medbookstor.com/

يك اطلس جامع خون‌شناسي (هماتولوژي) كه نتايج و يافته‌هاي پاتولوژيك فراواني را عرضه مي‌كند در آدرس زير قرار گرفته است.

http://pathy.med.nagoya-u.ac.jp/pathy/pictures/atlas.html

يك مرجع كامل منابع پزشكي كه ليستي از ساير سايت‌هاي مرتبط در اختيار مراجعه كننده قرار مي‌دهند را مي‌توانيد در سايت ابوعلي سينا بيابيد.

http://www.avicenna.com/

شبكه بين‌المللي كتابخانه‌هاي پزشكي كه حاوي آدرس تمام سايت‌هاي پزشكي به صورت فهرست مي‌باشد، در سايت NN/LM قابل دستيابي است.

http://www.nnlm.nlm.nih.gov/

كتابخانه علوم پزشكي گالتر را مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد. در اين سايت علاوه بر موضوعات طبقه‌بندي شده، مي‌توانيد از ليست منابع دانشجويي و اخبار جديد در عالم پزشكي مطلع شويد.

http://www.galter.nwu.edu/index.html

در سايت JFK Health World به كودكان آموزش داده مي‌شود تا با شناخت بيشتري از مسائل پزشكي آينده سالم‌تري داشته باشند. اين سايت در آدرس زير قرار گرفته‌ است.

http://www.jfkhealthworld.com/

كتابخانه مركز علوم پزشكي آريزونا كه حاوي مطالب و اطلاعات فراواني در زمينه علوم پزشكي و ساير علوم مرتبط مي‌باشد، در آدرس زير واقع شده است.

http://www.ahsi.arizona.edu/

كتابخانه پزشكي هاوايي در آدرس زير واقع شده. اطلاعات ارائه شده در اين سايت بسيار كامل و جديد مي‌باشند.

http://hml.org/

بانك اطلاعات سلامتي كه حاوي نكات و اندرزهاي فراواني به منظور حفظ سلامتي و منابعي براي شناخت بيشتر بيماري‌ها مي‌باشد را مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد.

http://child.nih.gov/

در سايت AMA مي‌توانيد از ؟؟؟ و كنفرانس‌هاي پزشكي مطلع شده و از كاتالوگ‌هاي آن لاين، كتاب، نرم‌افزار و بسياري منابع ديگر نيز استفاده كنيد.

http://www.ama-assn.org/

مركز مطالعات انساني ( APA) اطلاعات و نتايج فعاليت‌هاي خود را در سايت اينترنت خودش به متقاضيان عرضه كرده است. آدرس آن در زير آورده شده.

http://www.psych.org/

آكادمي عصب‌شناسي در آمريكا كه يكي از مراكز معتبر در زمينه اعصاب در دنيا مي‌باشد، يك سايت اينترنت در آدرس زير ايجاد كرده است. با مراجعه به آن از آخرين تحقيقات و دستاوردهاي علمي در زمينه اعصاب و پزشكي مطلع مي‌شويد.

http://www.aan.com/

مركز اطلاع‌رساني پزشكي آمريكا ( AMIA) نيز براي خود در اينترنت يك سايت برپا كرده است. كافي است براي استفاده از امكانات آن به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.amia.org/

كالج سلطنتي جراحان در انگليس، يك سايت وب در آدرس زير ايجاد كرده است با مراجعه به آن علاوه بر كسب اطلاعات فراوان درباره جراحي، مي‌توانيد از منابع موجود در اين سايت نيز استفاده كنيد.

http://www.reseng.ac.uk/

تاريخچه كامل روش تولد نوزادان با كمك جراحي كه آن را به نام سزارين مي‌شناسند در آدرس زير آورده شده است.

http://www.nlm.nigh.gov/exhibition/cesarean/cesarean-1.htm1

تاريخچه كامل موزه دارويي آريزونا را مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد. علاوه بر آن بسياري از منابع قابل دسترسي در اين مورد نيز، در آدرس مزبور قابل دستيابي هستند.

http://www.pharmacy.arizona.edu/museum/index.html

در بخشي از سايت دانشگاه، آكسفورد، مي‌توانيد به اطلاعات فراواني درباره تاريخ علم به خصوص علوم پزشكي دست يابيد. اين اطلاعات از موزه تاريخ علوم آكسفورد، در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرند.

http://info.ox.ac.uk/departments/hooke/

تصاويري از تاريخ‌ پزشكي در سايت واقع در آدرس زير قابل دستيابي هستند. بيش از 60000 تصوير كه از مجموعه موزه علوم پزشكي آمريكا انتخاب شده‌اند، در اين آدرس قابل دستيابي هستند.

http://wwwihm.nlm.nih.gov/

درباره اشعه x و تاريخ آن در طول سال گذشته مي‌توانيد با مراجعه به آدرس زير، اطلاعات خوبي دست آوريد.

http://www.ce.emory.edu/x-rays/century.htm/

ليست نرم‌افزارهاي مختلفي كه در علوم پزشكي كاربرد دارند و توسط HIS توليد شده‌اند در آدرس قابل دستيابي است.

http://www-personal.monash.edu.au/~hofman/medcd/index.htm/

بسياري از ابزارهاي آموزشي علوم پزشكي كه بر روي CD-ROM عرضه مي‌شوند در آدرس زير مورد بررسي قرار گرفته‌اند.

http://www.personal.monash.edu.au/~hofman/medcd/index.htm

بعضي از انواع نرم‌افزارهاي مديريت پزشكي شامل سيستم‌هاي مالي و بيمه را مي‌توانيد در آدرس زير مورد بررسي قرار دهيد.

http://www.med2000.com/htm/medman.htm

اگر به  Shrink Tank مراجع كنيد، مي‌توانيد بسياري از نرم‌افزارهاي مورد استفاده در دندانپزشكي را به صورت مجاني قبل از خريد، امتحان كنيد.

http://www.shrinktank.com/