آلات موسيقي

با مراجعه به سايت “ Gibson” مي‌توانيد از توليد كنندگان گيتار، در شبكه، خريد كنيد و در عين حال از وقايع و اخبار مختلف در عالم موسيقي نيز اطلاعات كسب كنيد. كافي است به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.gibson.com/

در صورتي كه ساز شما نياز به تعمير دارد و مي‌خواهيد درباره انواع سازها اطلاعات كسب كنيد مي‌توانيد از سايت وب شركت “ Homewood Music ” استفاده كنيد. اين سايت در آدرس زير قرار گرفته است. در اين سايت حتي مي‌توانيد بصورت آن لاين به خريد انواع سازها بپردازيد.

http://hmi.homewood.net/

اگر به سازهاي الكترونيكي علاقمند هستيد مي‌توانيد به آدرس زير مراجعه كنيد و از اطلاعات بسيار وسيعي كه درباره انواع سارهاي الكترونيكي كه از سال 1870 ميلادي تا 1990 توليد شده‌اند، استفاده كنيد.

http://www.obsolete.com/120-years/

كلكسيوني از انواع سازها سنتي در موزه دانشگاه ادينبورگ وجود دارد كه با مراجعه به آدرس زيز مي‌توانيد از اطلاعات آن استفاده كنيد.

http://www.music.ed.ac.uk/euchmi/index.html

درباره سازمانهاي محلي هند، آفريقا و خاورميانه مي‌توانيد از سايت قرار گرفته در آدرس زير اطلاعات خوبي كسب كنيد.

http://www.mid.-east.com/

شركت “ Glavia DMI ” از توليد كنندگان تجهيزات موسيقي است و مي‌توانيد با مشخصات محصولات آن در سايت وب اين شركت آشنا شويد.

http://www.glavia.se/

با مراجعه به آدرس زير مي‌توانيد با چندين نوع از سازهاي موسيقي سنتي آشنا شويد و اطلاعات جالبي درباره ساخت آنها كسب كنيد.

http://www.folkmote.com/

ديويد مارشال براي آشنايي ديگران با انواع سازهاي سنتي يك سايت وب به آدرس زير راه انداخته است. با مراجعه به آن مي‌توانيد از تاريخچه و نحوه استفاده بسياري از سازهاي قديمي آشنا

شويد.

http://www.gmm.co.uk/ai/

ليستي از انواع سازهاي سفالي به ‌همراه توضيحات و عكسهايي از آنها در آدرس زير قابل دستيابي است براي ديدن عكسهايي از اين گروه كافي است گزينه “ Earth Grallery The Burnt ” را

انتخاب كنيد.

http://www.ninestones.com/burntearth.html

تاريخچه، روش ساخت، تعمير و بسياري از مطالب جالب ديگر درباره سازها را به صورت فهرست وار مي‌توانيد در آدرس زير بيابيد. اطلاعات اين سايت عموماً به صورت متن ارائه شده‌اند.

http://www.mills.edu/life/ccm/didjeridu/

صدا، تصوير،‌ روش تنظيم و بسياري مطالب ديگر درباره فلوت را مي‌توانيد از آدرس زير بدست بياوريد. در اين آدرس با انتخاب گزينه “ Photo” مي‌توانيد به مجموعه‌اي از عكسها انواع فلوتها دسترسي پيدا كنيد. همچنين قيمت انواع فلوتها را نيز در اين سايت خواهيد يافت.

http://www.echoespast.com/

درسايت “ BRASS BANDS ” مي توانيد اطلاعات فراواني درباره سازهاي مسي كسب كرده، از كاتولوگهاي مختلف استفاده كنيد. يا با نرم افزارهاي موسيقي آشنا شويد.

http://www.smsltd.demon.co.uk/

موزيسينهاي حرفه‌اي ايتاليا را مي‌توانيد با مراجعه به آدرس زير بيابيد. در اين آدرس صرفاً به معرفي موزيسينهاي سازهاي زهي پرداخته شده است.

http://www.brass.powerup.com.au/

انجمن “ HBS” يك انجمن قديمي است كه در زمينه سازهاي مسي و موسيقي فعاليت مي‌كند. براي آشنايي با آن مي‌توانيد از آدرس زير استفاده كنيد.

http://www.lundahlcorp.com/hbs/

سايت قرار گرفته در آدرس زير براي تمام موزيسينهايي است كه ترومپت مي‌نوازند از مبتدي تا حرفه‌اي.

http://trumpetherald.wvmt.com/

نوازندگان هورن مي‌توانند از سايت قرار گرفته در آدرس زير استفاده كنند. در اين سايت اطلاعات فراواني شامل آموزش، تازيخچه، نمونه‌هايي از اجراهاي موسيقي توسط اين ساز و بسياري مطالب ديگر يافت مي‌شود.

http://www.hornplanet.com/

اگر نوازنده‌ هر يك از سازهاي بادي هستيد مي‌توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر درباره ساز خود به آدرس زير مراجعه كنيد.

http://www.windplayer.com/

همه چيز درباره ماندالين، نوازندگان آن و موسيقيهاي اجرا شده با اين ساز را مي‌توانيد با مراجعه به سايت “ MANDOLIN CAFه ” بيابيد.

http://www.mandolincafe.com/

اگر مايل هستيد درباره سازهاي زهي در استراليا، اطلاعات كسب كنيد مي‌توانيد از آدرس زير استفاده يماييد. در اين سايت يك ابزار جستجو جهت سرعت بخشيدن براي يافتن اطلاعات نيز قرار دارد.

http://www.animato.com.au/

هدف انجمن “ CAS” گردآوري نوازندگان، محققان، سازندگان سازها و علاقنمدان موسيقي دركنار يكديگر است. با مراجعه به آدرس زير از فعاليتهاي آنها مطلع خواهيد شد.

http://www.marymt.edu/~cas/